Pravda po našem

NEW YORK – Rick Santorum, bývalý senátor Spojených států usilující o republikánskou nominaci do letošního souboje samp#160;prezidentem Barackem Obamou, říká prapodivné věci o Nizozemsku. Deset procent všech úmrtí vamp#160;oné zemi, prohlásil nedávno, jde na vrub eutanáziím, které se zamp#160;poloviny provádějí vynuceně u bezbranných pacientů. Senioři jsou tak vyděšení, že je vražední doktoři usmrtí, že nosí náramky samp#160;nápisem: „Nepřeji si eutanázii.“

V zemi, která se čím dál častěji dostává do zpráv kvůli odporným výrokům pravicových populistů o muslimech a Řecích, musí být Santorumovy bludy zamp#160;jistého pohledu úlevou. Santorumův náhled na Nizozemsko jako jakousi progresivní dystopii vyznívá dnes skutečně poněkud staromódně.

Nizozemce to nicméně zneklidnilo. Někteří poslanci tamního parlamentu se dokonce ptali, nemá-li ministr zahraničí ve Washingtonu vznést stížnost.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/rmzwl8n/cs;