Paul Lachine

Žádná bezpečná útočiště pro špinavé peníze

PAŘÍŽ – V těžkých hospodářských časech, jako je tento, by se jednomu principu měla přikládat stejná důležitost jako mediálně vděčným tématům vysokých deficitů a úsporných balíků. Tento princip lze vyjádřit pouhými několika slovy: „Všichni musí hrát podle pravidel.“

Globální finanční krize nám posloužila jako ukázka, že pro lidi, kteří podvádějí, dnes existuje jen malá tolerance. A země skupiny G-20 – s Francií (a Spojenými státy) coby hnacím motorem – už od počátku krize naléhají na lepší regulaci, řízení a zodpovědnost. Žádná bezpečná útočiště pro daňové úniky. Žádná bezpečná útočiště pro praní špinavých peněz a financování terorismu. A žádná bezpečná útočiště pro „shovívavou finanční regulaci“.

Tyto principy jsou zjevně tím, co by se podle lidí v rozvinutém světě mělo vymáhat. V obtížných dobách, jako je tato, na penězích záleží.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/0bQcKDD/cs;