Zázraky a bezvýznamnost – budoucnost G-8

Dva týdny poté, co se v Německu sešli lídři G-8, trvá pocit, že v Heiligendammu vyvolali zázrak. Summit G-8 prý hned natřikrát znamenal spásu: pro světové klima, Afriku a vztahy mezi Ruskem a Spojenými státy.

Vypadalo to, že se na pobřeží Baltského moře sešla jakási světová vláda. Tváří v tvář evropské jednotě se George W. Bush proměnil z nechvalně proslulého hříšníka proti světovému klimatu v jeho nově uvěřivšího ochránce. Někteří smělí pozorovatelé dokonce tento obrat v Bushově srdci považují za jasné znamení, že si Evropa vydobyla novou úlohu ve světové politice. K žádnému skutečnému zázraku ale nedošlo; naopak, sama G-8 bude zázrak potřebovat, aby neztratila svůj význam.

V daleké Americe, kde jsou lidé obvykle mnohem více nábožensky založení než ve staré Evropě, je však víra v heiligendammský zázrak mnohem méně rozšířená. Ba Američané byli vůči summitu dosti lhostejní. Důvodem je nejen veřejné zatčení současného miláčka bulvárního tisku, dědičky Paris Hiltonové, ale také skutečnost, že jediná očekávání, která teď Američané vůči prezidentu Bushovi mají, jsou ta, že dokončí své funkční období. Kvůli Bushově domnělé neschopnosti byli Američané přesvědčeni, že na tomto summitu nemohou padnout žádná skutečná rozhodnutí.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/DpQFFX2/cs;