Jak nenavázat na Donalda Rumsfelda

Letošní kongresové volby ve Spojených státech byly nejostřejším políčkem, který domácí veřejnost prezidentu George W. Bushovi až dosud uštědřila. Poté, co Kongres ovládli demokraté a výzkumy veřejného mínění provedené před volebními místnostmi ukázaly, že šest z deseti voličů nesouhlasí s válkou v Iráku, Bush konečně vyhodil svého katastrofálního ministra obrany Donalda Rumsfelda. Zatímco však Američané dali Bushovi špatné známky za válku v Iráku, průzkumy ukazují, že v otázce boje proti terorismu ho stále podporují.

Amerika bohužel ve „válce s terorismem“ nevítězí. Oficiální Národní zpravodajský odhad potvrdil, že počet nově rekrutovaných džihádistických teroristů je vyšší než počet teroristů zabitých Spojenými státy. Bush má pravdu, když tvrdí, že al-Káida byla rozvrácena, avšak přitažlivost tohoto hnutí se naopak zvýšila. Rakovina začala metastázovat.

Bush má také pravdu, když říká, že zápas bude dlouhý. V minulosti trvalo většinou celou generaci, než se podařilo uhasit ohniska mezinárodního terorismu. Vleklou studenou válku však Amerika vyhrála díky chytré kombinaci tvrdé donucovací síly a atraktivních myšlenek. Když padla berlínská zeď, nezničila ji dělostřelecká palba, nýbrž kladiva a buldozery ovládané těmi, kdo ztratili víru v komunismus.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/exCN78G/cs;