Krach volného obchodu

KODAŇ – Minulý měsíc zkrachovala jednání v Dauhá, která slibovala volnější obchod – zdánlivě kvůli technické drobnosti v pravidlech zajišťování. Ve skutečnosti však rozhovory zkrachovaly proto, že nikdo – Evropa, Spojené státy, Čína, Indie ani další hlavní rozvojové země – nebyl ochoten přijmout krátkodobý politický úder od uražených neefektivních farmářů a rozmazlených domácích průmyslových podniků v zájmu většího dlouhodobého přínosu prakticky pro všechny.

A zároveň zkrachovaly proto, že nám na nich ve skutečnosti nezáleží. Po několika rozhořčených komentářích nechal svět toto téma do značné míry plavat a vrátil se ke svým obvyklým starostem.

To je pošetilé. Zajištění podstatně svobodnějšího obchodu by pomohlo světu v boji proti téměř všem jeho největším problémům. Při úžasně nízkých nákladech bychom zlepšili podmínky ve školství a ve zdravotnictví, zajistili zbohatnutí nejchudším lidem a pomohli zlepšit schopnost všech lidí potýkat se s budoucími překážkami.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/CB12PbY/cs;