Jon Krause

Svoboda projevu, Muhammad a holocaust

Načasování rakouského odsouzení a uvěznění Davida Irvinga za popírání holocaustu nemohlo být horší. Verdikt nad Irvingem, který přišel poté, co v Sýrii, Libanonu, Afghánistánu, Libyi, Nigérii a dalších islámských zemích během protestů proti karikaturám zesměšňujícím Muhammada zemřelo přinejmenším 30 lidí, proměňuje ve frašku tvrzení, že v demokratických zemích je svoboda vyjádření základním právem.

Nemůžeme důsledně trvat na tom, že karikaturisté mají právo tropit si žerty z náboženských postav, ale že popírání existence holocaustu by mělo být trestným činem. Jsem přesvědčen, že bychom měli stát za svobodou projevu. A to znamená, že David Irving má být osvobozen.

Než mě obviníte z nedostatku pochopení pro citlivost obětí holocaustu či pro podstatu rakouského antisemitismu, měl bych říct, že jsem synem rakouských Židů. Moji rodiče z Rakouska včas utekli, moji prarodiče však nikoli.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/crkOAXh/cs;