Boj Evropy proti terorismu

Právě tento měsíc před třemi lety mezinárodní terorismus zasáhl Evropu. Při současně provedených bombových útocích na vlaky v Madridu zavraždili islamističtí teroristé 191 lidí a další dva tisíce lidí zranili. Minulý měsíc byli podezřelí předvedeni před španělský soud.

Násilní extremisté prohlašující, že jednají ve jménu islámu, zasáhli mnoho zemí po celém světě, před útoky na Ameriku z 11. září 2001 i po nich. Avšak útoky v Madridu – a v Londýně v červenci roku 2005 – ukázaly, že Evropa je jedním z předních cílů, což evropské vlády přimělo zareagovat posilováním svých ozbrojených složek, a to i na úrovni Evropské unie.

Během uplynulých tří let byly posíleny bezpečnostní standardy v evropských přístavech i na letištích, byly zavedeny biometrické pasy a na mušku se dostalo financování teroristů. Více než dva tisíce osob podezřelých z terorismu a jiných závažných forem zločinnosti bylo zatčeno a vydáno na základě Evropského zatykače.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/K8mSfnb/cs;