Umlčování ve jménu svobody

NEW YORK – Teroristické činy mohou napáchat strašlivé škody. Nemohou však zničit otevřenou společnost. To mohou udělat jen ti, kdo řídí naše demokracie, pokud ve jménu svobody omezí naše svobody.

Šinzó Abe, pravicově nacionalistický premiér Japonska, nepotřebuje dvakrát pobízet, aby zpřísnil zákony o utajovaných informacích, poskytl více pravomocí policii nebo usnadnil použití vojenské síly. Ohavné zabití dvou japonských občanů zajatých v Sýrii teroristy z Islámského státu poskytlo Abemu přesně tu záminku, kterou k zavedení takových opatření potřebuje.

Japonsko však nikdy nebylo pokládáno za baštu svobodného projevu a ani to o sobě nikdy halasně netvrdilo. Francie ano. Právě to bylo bezpochyby jádrem projevů solidarity po lednových teroristických útocích v Paříži. Ze všech států na světě je to právě Francie, která by se měla vyhnout pasti, do níž se chytila jiná velká západní republika vydávající se za maják svobody ve světě.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/KnMlYNf/cs;