Nová definice podnikatelské kompetentnosti

DURHAM, SEVERNÍ KAROLÍNA – Jednu z nejzajímavějších součástí mé práce děkana obchodní fakulty tvoří otevřené rozhovory s lídry všech možných oborů. Před několika lety jsem však začal slýchat znepokojivý refrén: podnikatelské špičky pociťují tentýž typ veřejného opovržení, jaký byl kdysi vyhrazený politikům.

Problém spočívá v důvěře – či spíše v její absenci. Podle barometru důvěry společnosti Edelman pro rok 2014 se jen necelá pětina světové veřejnosti domnívá, že představitelé firem a vlád budou mluvit pravdu, jakmile narazí na obtížné téma.

Toto veřejné smýšlení má po celém světě dopady na podnikání. Průzkum globálního výhledu podnikání provedený Dukeovou univerzitou a časopisem CFO zjistil, že téměř 60% finančních ředitelů ve Spojených státech je přesvědčená, že absence důvěry veřejnosti poškozuje podnikatelské prostředí. V jiných částech světa je toto procento ještě vyšší.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/G7iIdzw/cs;