sa1564.jpg Steve Ansul

Mírová agenda pro globální rozvoj

MONROVIA, LIBÉRIE – Tento týden se v liberijské Monrovii schází 27 členů Vysokého panelu významných osob o rozvojové agendě po roce 2015, aby poskytli rady generálnímu tajemníkovi Organizace spojených národů Pan Ki-munovi. Panel na setkání vytyčí „smělou, ale praktickou“ vizi společného postupu v oblasti trvale udržitelného rozvoje.

Během těchto diskusí – jejichž hostiteli budou liberijská prezidentka a nositelka Nobelovy ceny míru Ellen Johnsonová-Sirleafová, indonéský prezident Susilo Bambang Yudhoyono a britský premiér David Cameron – se bude nedaleká oblast Sahelu a Velkých afrických jezer dál utápět v násilí a konfliktech. K masovým přesunům obyvatelstva a nevýslovnému lidskému utrpení ovšem dochází v mnoha afrických zemích (nemluvě o Sýrii a dalších státech) a hrozí nebezpečí, že tento vývoj zvrátí nevídaný hospodářský pokrok, jehož tento kontinent v uplynulých deseti letech dosáhl.

Panel (jehož členkou jsem i já) musí využít příležitosti, kterou mu schůzka v Monrovii nabízí, a přispět ke globální rozvojové agendě řešící neblahý začarovaný kruh konfliktů a chudoby, který brzdí hospodářskou činnost a podkopává blaho lidí.

We hope you're enjoying Project Syndicate.

To continue reading, subscribe now.

Subscribe

or

Register for FREE to access two premium articles per month.

Register

https://prosyn.org/l9YWuodcs