peralta1_MUNIR UZ ZAMANAFP via Getty Images_farm laborers MUNIR UZ ZAMANAFP via Getty Images

Nowe Globalne Zasady na Rzecz Sprawiedliwszej Przyszłości Żywnościowej

GENEWA – W tym roku rządy mogą zapewnić, aby lepsze przepisy międzynarodowe pomogły nam wrócić na ścieżkę w kierunku sprawiedliwszego i bardziej zrównoważonego systemu handlu rolnego oraz przezwyciężyć niedawne komplikacje w naszych wysiłkach na rzecz walki z głodem i niedożywieniem. Szczyt Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Systemów Żywnościowych we wrześniu, konferencja klimatyczna ONZ (COP26) w listopadzie oraz konferencja ministerialna Światowej Organizacji Handlu również w listopadzie, dają decydentom wiele możliwości do osiągnięcia sukcesu.

Pandemia COVID-19, spowolnienie gospodarcze, zmiana klimatu i konflikty przyczyniły się do wzrostu głodu i niedożywienia. A ostatni raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu jest ostatnim z serii ostrzeżeń, które pokazują, dlaczego rządy muszą podjąć natychmiastowe i śmiałe działania, aby sprostać stojącym przed nami wyzwaniom.

Rządy powinny skoncentrować się W szczególności na korygowaniu i ograniczaniu zakłóceń, które obecnie obciążają rynki żywnościowe i rolne. Jeśli decydenci mogą poprawić funkcjonowanie tych rynków, najbardziej na tym skorzystają wrażliwi producenci oraz konsumenci.

We hope you're enjoying Project Syndicate.

To continue reading, subscribe now.

Subscribe

or

Register for FREE to access two premium articles per month.

Register

https://prosyn.org/NcjLNmtpl