Praskne bublina dluhopisů?

Jestliže výrazně neklesne inflace, je teď ideální doba stát se dlužníkem a nevhodná doba stát se věřitelem nebo investovat do dlouhodobých dlužních úpisů. V mnoha zemích přehnané obavy z deflace drží úrokové sazby na nízké úrovni a cenu kapitálu na historickém minimu.

Nejnižší sazby byly zaznamenány 13. června. Výnos desetiletých dluhopisů v USA činil 3,11%, tedy jen o málo přesahoval 2,1% míru inflace za posledních dvanáct měsíců. Výnos desetiletých vládních dluhopisů v eurozóně se rovnal 3,54%, přičemž tamní míra inflace byla 1,9%. Výnos v Británii dosahoval 3,86% při 3% inflaci a v Japonsku 0,44% při inflaci na hodnotě -0,1%.

Ve všech případech platí, že i drobný nárůst dnešní velmi nízké míry inflace by skoncoval s reálným ziskem z investic do dluhopisů. Pokud se dlouhodobé míry neudrží, ceny dlouhodobých dluhopisů prudce klesnou a investorům zbude ztráta.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/96cgfu8/cs;