Koho je potřeba na postu prezidenta EU?

Ať už do nového vrcholného úřadu Evropy nastoupí jako předseda Evropské rady kdokoli, zformuje jeho charakter. Bude-li to někdo s celosvětovým věhlasem, předsednictví se okamžitě zapíše jako post globálního významu. Pokud ale první vykonavatel úřadu nebude všeobecně známý, předsednictví bude souzeno stát se jen dalším z matoucí přemíry ctihodných vysokých postů Evropské unie, kterých si mimo Brusel nikdo neváží a ve kterých se nikdo nezasvěcený nevyzná.

Hlavní je uvědomit si, že později už Evropa nebude mít možnost tento post pozvednout. Přejde-li předsednictví do rukou politikovi bez proslulosti a charismatu, navždy se usadí na spodních příčkách světové hierarchie.

Z půl tuctu kandidátů na „prezidenta Evropy“ není třeba nikde představovat pouze Tonyho Blaira. Všechna ostatní jména v touto kroužku je nutné doplnit nějakým popiskem – bývalý finský to a to či rakouský to a ono.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/2LHqCgv/cs;