Pedro Molina

Co teď může Yahoo! dělat?

NEW YORK – Mnoho lidí si myslí, že Yahoo! je synem smrti: od jeho nedávné dohody s Microsoftem investoři srazili jeho akcie o 20 %. Já mám ale za to, že společnost má teď volnější ruce, aby si vykolíkovala nové území a přestala zápasit s Googlem o vyčerpanou půdu. To budiž přenecháno Microsoftu.

Teď když se Yahoo! vyvázalo z boje s Googlem, může se vrátit ke svým kořenům jako společnost, která pomáhala uživatelům rozumět světu kolem sebe. Vždyť Yahoo! v roce 1994 začínalo jako tým editorů, kteří pročesávali nevelké množství informací, které byly tehdy online, a sestavovali seznamy nejkvalitnějšího obsahu, doplněné odkazy. Pak přišel Google s automatickým nástrojem k prohledávání obsahu – libovolného obsahu – a Yahoo! tuto službu využívalo, než vyvinulo vlastní vyhledávací schopnost.

Jenže svět se změnil. Dnes není těžké informace najít, ale prosít je a uspořádat. Pro informační přesycenost už se dokonce zažila anglická zkratka TMI – too much information.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/L6sFrcz/cs;