Které zprávy hýbou trhy?

Akciové trhy ve většině světa vykazují přibližně od 10. května prudké rostoucí poklesy; k hlavní části propadu došlo během dvoutýdenního období zhruba do 23. května, avšak ceny nadále v průměru klesají. Znamenají potíže na světových akciových trzích potíž pro světovou ekonomiku?

Podívejme se na nejsilnější propady. Z indexů významnějších zemí došlo k největšímu zhroucení v Indii, kde od 10. května do 22. května spadly ceny akcií o 16,9%. Pohroma na druhé straně planety byla bezmála stejně velká a horní a dolní maxima se od úrovní v Indii lišily o den či o dva: v Argentině ceny akcií klesly o 16,1%, v Brazílii o 14,7% a v Mexiku o 13,8%.

Evropské trhy také utrpěly velké ztráty. Ve Švédsku od 9. května do 22. května ceny akcií spadly o 15,2%; během téměř totožného období klesly ceny o 9,7% v Německu, o 9,4% ve Francii a ve Velké Británii a o 9,3% v Itálii. Obdobně se ceny akcií v Asii během téměř shodného období propadly z nejvyšších na nejnižší hodnoty o 11,5% v Koreji, o 9,3% v Hongkongu a o 8% v Japonsku.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/5ftsWx6/cs;