US aircraft, bomber

Historie kobercového bombardování v Americe

NEW YORK – Ted Cruz, jeden z republikánských kandidátů na prezidenta USA, nedávno řekl, že jeho řešení chaosu na Blízkém východě by bylo “kobercové bombardování“ Islámského státu (ISIS) s tím, že by se vidělo, jestli “umí písek žhnout ve tmě.“ Favorit republikánů Donald Trump slíbil, že “ISIS vybombarduje na padrť.“ No a třetí kandidát, Chris Christie, hrozil válkou s Ruskem.

Není překvapením, že dle nedávného průzkumu bylo díky této rétorice republikánských kandidátů zhruba 30% jejich voličů pro bombardování města Agrabah, hlavní (a fiktivní) lokace z Disneyho filmu Alladin.Stačilo, že místo znělo arabsky.

Jedním způsobů, jak interpretovat tuto agresivní rétoriku je předpoklad, že ti, kteří se jí oddávají, musí být krvežíznivá monstra. Vlídnější pohled je, že trpí otřesným nedostatkem historické paměti a morální představivosti. Ani jeden nemá osobní zkušenost s válkou. A zjevně je pro ně nemožné chápat důsledky toho, co říkají. 

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/UFiRiHR/cs;