Západní geopolitika: infantilní zmatek

Nedávná prohlášení některých vedoucích amerických činitelů a představitelů NATO vyvolávají dojem, že nejen islámští a jiní radikálové, ale i docela civilizovaní lidé ztrácejí kontakt s realitou a začínají se chovat iracionálně. Svět se stává místem, kde se stále obtížněji předpovídá a řídí, obzvláště těm, kdo jsou zvyklí velet.

Omyly minulého desetiletí si vyžádají velmi vysokou cenu. Třem státům – Pákistánu, Indii a Severní Koreji – bylo umožněno vyvinout jaderné zbraně, což dokazuje, že již nezbývají žádné politické ani morální argumenty proti šíření jaderných zbraní, pouze letecké údery nebo vydírání.

Namísto dialogu civilizací a podpory modernistických sil na Blízkém východě byla dána přednost téměř opačnému kurzu. Invaze do Iráku sice zničila velmi nepříjemnou tyranii, ale zároveň inspirovala vlnu nenávisti k Západu, a to i mezi těmi, kdo Saddámem opovrhovali, a postavila proti sobě i samotný Západ.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/AuRSrR1/cs;