Globální učebna

MOUNTAIN VIEW, KALIFORNIE – Když jsem v 70. letech vyučoval na Stanfordově univerzitě, vždy jsem hledal způsoby, jimiž by technologie mohly přispět ke zkvalitnění učení. Velkou inovací té doby bylo, že se moje přednášky vysílaly do celé oblasti Sanfranciského zálivu. Videokazety s přednáškami jsme posílali ještě dál.

Dnes učitelé své přednášky nahrávají a uploadují a studenti kdekoliv na světě se na ně díky internetu mohou podívat, kolikrát chtějí. Školství – jeden z posledních velkých hospodářských sektorů, který digitální éra zatím netransformovala – stojí na prahu revoluce. A proč by vlastně nemělo být digitalizováno? Web je palivem jednadvacátého století a bude pohánět studenty všech věkových kategorií a ze všech koutů zeměkoule směrem k úspěšné budoucnosti.

Například projekt MOOC (Hromadné otevřené onlinové kurzy) nabízí statisícům lidí na internetu bezplatné nebo velmi levné, ale vysoce kvalitní kurzy vyššího vzdělávání, díky čemuž jim usnadňuje učit se, co chtějí – a kde chtějí. Do budoucna si dokážu představit, že se podobné příležitosti rozšíří i na primární a sekundární školství.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/j91d5b6/cs;