smiling children Jeff J Mitchell | getty images

Větší než malé množství štěstí

DUBAJ – Velice mě těší, že se mohu připojit k oslavám letošního Mezinárodního dne štěstí. Upřímně řečeno se však zaměřuji spíše na zbylých 364 dní v roce. Štěstí je koneckonců mou náplní práce.

Na světě existuje řada iniciativ a snah oprostit se při měření úspěšnosti země v oblasti řízení a rozvoje od tradičních údajů o HDP, počtu škol či nemocničních lůžek. Spojené arabské emiráty (UAE) jsou zemí, která strávila posledních padesát let budováním ekonomiky zcela od píky. Její vláda, v níž působím i já, si velmi dobře uvědomuje, že zmíněné údaje sice ukazují na pokračující rozvoj, avšak neposkytují úplný obrázek o situaci – ba dokonce se mu ani neblíží.

V roce 2011 vyzvala Organizace spojených národů členské státy, aby při realizaci společenského a ekonomického rozvoje a jeho měření kladly větší důraz na štěstí a pohodu. Od té doby řada zemí pochopila, že zařazení štěstí mezi hlavní cíle vládnutí je veskrze logické.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/XEBTH2l/cs;