Donald Trump press conference Anadolu Agency

Trump válečným prezidentem?

NEW YORK – Zdálo se, že Donaldu Trumpovi v prvních 11 týdnech prezidentského působení vůbec nic nevychází. Federální soudy zablokovaly jeho snahu zakázat občanům šesti zemí s muslimskou většinou vstup do USA. Nepodařilo se mu zrušit zásadní zdravotnickou legislativu předchozího prezidenta Baracka Obamy („Obamacare“), protože takzvaní umírněnci v Republikánské straně považovali jeho navrhovanou náhražku za příliš tvrdou a extremisté za příliš měkkou.

Kvůli pochybným kontaktům s Rusy navíc musel odstoupit Trumpův poradce pro otázky národní bezpečnosti, generál Michael Flynn, a členové prezidentova vnitřního okruhu v Bílém domě se perou jako kočky a psi. New York Times i Washington Post označily Trumpa za lháře. A jeho obliba klesala až k 35 procentům, což je u nově zvoleného prezidenta historicky nejnižší číslo.

A pak, jakoby v náhlém hnutí mysli, nařídil Trump útok 59 raket Tomahawk na syrskou leteckou základnu. Po letech strašlivého bombardování a mučení páchaného jednotkami syrského prezidenta Bašára Asada, po tvrdošíjném odmítání umožnit Syřanům, aby této řeži unikli tím, že přijdou jako uprchlíci do USA, a poté, co dal Trump ještě minulý týden jasně najevo, že USA neučiní nic pro Asadovo svržení, uviděl americký prezident fotky dětí s pěnou u úst po dalším chemickém útoku a všechno si rozmyslel.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/f6pjca6/cs;