Ivanka and Trump The Washington Post

Konec Trumpových líbánek s trhy

NEW YORK – Když byl Donald Trump zvolen prezidentem Spojených států, akciové trhy se působivě vzchopily. Investoři byli zprvu v euforii z Trumpových slibů fiskální stimulace, deregulace energetiky, zdravotní péče a finančních služeb a hlubokých řezů do daní právnických a fyzických osob, z nemovitostí a kapitálových výnosů. Bude ale realita trumponomiky oporou vytrvalého vzestupu cen akcií?

Není divu, že korporace a investoři září štěstím. Tento tradiční republikánský příklon k ekonomice nabídky, která věří, že zisky ponechané na vrcholu distribuce příjmů stékají níž, zvýhodňuje převážně korporace a movité jednotlivce a nedělá téměř nic pro tvorbu pracovních míst či zvyšování příjmů dělnických pracujících. Podle nestranického Centra pro daňovou politiku by téměř polovina přínosů plynoucích z Trumpem navržených daňových škrtů mířila k 1 % osob s nejvyššími příjmy.

Životní elán podnikového sektoru by však brzy mohl vystřídat pudový strach: už teď vzestupu trhů dochází dech a Trumpovy líbánky s investory se možná blíží ke konci. Má to několik příčin.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/oTY4KNQ/cs;