PA coal mining town poverty Mark Makela/Stringer

Špatné zprávy pro americké pracující

NEW YORK – Co jsme se dozvěděli z toho, jak zvolený prezident USA Donald Trump zaplňuje svůj kabinet, o pravděpodobném směřování a důsledcích hospodářské politiky jeho vlády?

Jistěže, zůstávají obrovské neznámé. Tak jako v mnoha jiných oblastech, Trumpovy sliby a prohlášení týkající se hospodářské politiky jsou proměnlivé. Přestože sám ostatní rutinně obviňuje ze lží, mnohá z jeho ekonomických tvrzení a slibů – ba celý jeho pohled na správu země – se zdají hodná nestoudně prolhaných propagandistů nacistického Německa.

Trump převezme do správy ekonomiku se strmě stoupajícím trendem, neboť HDP ve třetím čtvrtletí rostl působivým ročním tempem ve výši 3,2 % a nezaměstnanost v listopadu činila 4,6 %. Naproti tomu když v roce 2009 nastoupil prezident Barack Obama, převzal od George W. Bushe hospodářství potápějící se do recese. A Trump je, stejně jako Bush, další republikánský prezident, který vstoupí do úřadu navzdory tomu, že v celkovém součtu hlasů ve volbách prohrál, a přesto bude předstírat, že má mandát uskutečňovat radikální politiky.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/UuLoxn9/cs;