Trump bill Dodd Frank v2 Saul Loeb/Getty Images

Jak vrátit krizím velikost

CAMBRIDGE – Debaty o finanční regulaci se obvykle zaměřují na kvantitu, nikoli kvalitu. Otázka zda regulovat „víc či míň“ ale není jádrem problému; tím jsou detaily. Co se týče finanční reformy ve Spojených státech, je nepravděpodobné, že by její detaily správně nastavil prezident Donald Trump.

Tento měsíc Trump vydal exekutivní příkaz ke komplexní revizi legislativy, která roku 2010 na návrh kongresmanů Dodda a Franka zavedla finanční reformu. Cílem vlády je podstatně osekat regulatorní systém vytvořený v reakci na finanční krizi roku 2008. To je riskantní posun.

Klíčové rysy Dodda-Franka – například vyšší kapitálové požadavky na banky, zřízení Úřadu pro finanční ochranu spotřebitelů, určení systémově důležitých finančních institucí, tvrdé zátěžové zkoušky bank a posílená transparentnost u derivátů – podstatně zpevnily finanční soustavu. Jejich podrývání nebo rušení by významně zvýšilo riziko, že nakonec dojde k návratu finanční krize let 2007-2008.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/kY6VRfm/cs;