Mandel Ngan/Getty Images

Amerika a svět v přechodu

NEW YORK – Za méně než dva měsíce bude americká politická přeměna u konce. 45. prezident Spojených států amerických se zabydlí v oválné pracovně. Nově zvolený prezident Donald Trump se stane prezidentem Trumpem; prezident Barack Obama se přidá k Jimmy Carterovi, George H. W. Bushovi, Billu Clintonovi a George W. Bushovi jako žijící bývalý prezident.

Bují spekulace o Trumpově pravděpodobné zahraniční a domácí politice, ale málo z nich, pokud vůbec nějaké, má význam. Vést kampaň a vládnout jsou dvě velice rozdílné aktivity a není důvod se domnívat, že to, jak Trump pojal kampaň, bude diktovat, jak přistoupí k vládnutí. Také doteď nevíme, kdo budou klíčoví poradci a jak (a jak dobře) budou spolupracovat.

Uprostřed této nejistoty je však pár věcí, které víme. První je ta, že Trumpa přivítá hromada obtížných mezinárodních výzev. Je jisté, že se žádný z těch problémů nevrovná studené válce při jejím vrcholu, ale prostý počet a komplexnost obtížných témat nemá v moderní době precedens.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/eGjPamy/cs;