Jak transformovat vědeckou výuku

CHICAGO – Na celém Západě ohrožují klesající standardy vědecké výuky budoucí prosperitu. Už od poloviny devatenáctého století je vliv a růst Západu závislý na technických inovacích a vědecké odvaze. Dnes však Západ čelí vážné konkurenci ze strany pozvedávajících se asijských států, kde výuka matematiky a dalších vědeckých oborů vzkvétá.

Obecně vzato je konkurence ve vědě a technice požehnáním – čím rozvinutější určitý stát je, tím lepším je zákazníkem. Spolupráce a výměna lidí navíc přispívá kamp#160;ziskovosti firem a vyšší životní úrovni. Musíme si však uvědomit, že klesající úroveň vzdělávání nakonec postihne hospodářský růst.

Západ a zejména Spojené státy už takový okamžik prozření zažily, když SSSR vypustil vamp#160;roce 1957 na oběžnou dráhu Sputnik. Takzvaný „sputnikový šok“ přesvědčil Ameriku i celý Západ o potřebě radikální reformy vědeckého vzdělávání, především pak náboru, školení a udržení učitelů.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/ZiShzKe/cs;