Dlouhé loučení Tonyho Blaira

Na počátku roku 1999 byl Paddy Ashdown, tehdejší vůdce britské Liberálně demokratické strany (a od té doby, už coby Lord Ashdown, evropský vyslanec v Bosně) přistižen se ženou, která nebyla jeho manželkou, a přinucen k rezignaci na svůj post. Ve svých denících zaznamenává, že zašel za ministerským předsedou Tonym Blairem, aby jej v předstihu informoval o svém záměru odejít z funkce:

Blair řekl: „Odejít je v politice to nejtěžší. Příliš mnoho lidí zůstává příliš dlouho. Raději bych končil, až budou lidé říkat: ‚Proč odchází?‘ než až budou říkat: ‚Proč neodchází?‘ Nebo, což by bylo ještě horší, ‚Kdy už odejde?‘ Doufám, že se dokážu zachovat stejně.“

To před námi otevírá trvalou záhadu. Nejzdatnější a nejobratnější politik Británie celá léta zjevně věděl, čeho se při přípravě svého odchodu nemá dopustit, a přesto se rozhodl svou vlastní radu přehlížet.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/bBd8px2/cs;