Paul Lachine

Se sociálními médii do Ruska

MOSKVA – Nedávno jsem byla součástí delegace amerického ministerstva zahraničí a Bílého domu do Ruska. Naším úkolem bylo tříbit americko-ruskou spolupráci, v souladu s americkými politikami „státnictví 21. století“ a občanské diplomacie. Zní to velkomyslně, jelikož Rusové se nejvíc zajímali o to jak vybudovat vlastní Silicon Valley.

Rusové si mysleli, že cestou vpřed je dát technologickým firmám nějaké peníze a usídlit je poblíž vynikající univerzity. Ejhle: nové Silicon Valley. Americká delegace se zase domnívala, že by bylo možné přidat pěstování sociálních sítí a budování občanské společnosti. Co se mne týče, přispěla jsem svými obvyklými cynickými názory, zrozenými během cest do Ruska, jež jsem v posledních 20 letech podnikala každý rok hned několikrát.

Byli jsme nesourodá skupinka devíti odborníků na techniku, včetně generálního ředitele eBay Johna Donahoea, předsedy Mozilla Foundation Mitchella Bakera a zakladatele Twitteru Jacka Dorseyho. A pak s námi byl herec Ashton Kutcher, o němž jsem sotva kdy slyšela. Navzdory jeho slávě se ukázalo, že technice seriózně rozumí a že umí mimořádně dobře jednat s lidmi.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/TpV0xne/cs;