Třikrát sláva Brazílii

Světové trhy jako by dnes nad Brazílií ohrnovaly nos. Mohly by se ale klidně mýlit, stejně jako se na počátku léta mýlili fotbaloví odborníci. Jen si vzpomeňte: když začínal Světový pohár, všichni považovali brazilský tým za sice talentovaný, ale nesehraný. Jenže Brazílie se jaksi opět stala mistrem světa. Podobně to může být i s celou zemí, která by nás jednou mohla překvapit svou nezdolností.

Během několika posledních let vznikla v Brazílii životaplná demokracie se silnou ekonomikou, která si rozhodně zaslouží důvěru jak investorů, tak politiků.

Jako v každé pulzující demokracii i zde existuje názorová rozdílnost. Ne všichni Američané se rozplývají nadšením nad tím, jak prezident Bush svižně přesunul bilióny dolarů přebytků v deficit, a rozhodně to není většina, která podporuje jeho návrh privatizovat americký systém sociálního zabezpečení, který měl nemalou zásluhu na vymýcení chudoby mezi americkými seniory. V klíčových otázkách však v Brazílii existuje obecný politický konsensus (ne jednohlasnost, to snad nikdo ani nechce!) a řadí se k němu všichni hlavní kandidáti prezidentských voleb, které se budou v Brazílii konat v říjnu.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/o4rRpHB/cs;