Zidanova tragédie

Koho chtějí bohové zničit, tomu splní přání. Zinédine Zidane může dnes uvažovat nad touto špetkou moudrosti starých Řeků. Když Zidane ohlásil, že mistrovstvím světa ukončí svou profesionální dráhu, přání se mu splnilo. Poté, co Francie sotva přežila první kolo turnaje, Zidane předvedl to nejlepší ze své hry a dovedl své mužstvo na dosah druhého titulu v Mistrovství světa ve fotbale. Avšak místo aby svou kariéru završil triumfem, nebo alespoň ovacemi, byl z finálového zápasu vykázán za úder hlavou, jímž skolil italského hráče. V dějinách kopané nebylo takto tragických okamžiků mnoho.

Ať už Zidana k činu vyprovokovalo cokoli (zřejmě rasová poznámka), jeho násilný skutek, sledovaný diváky po celém světě, poskvrnil jeho obrázek. Je smutným paradoxem, že ač se svět právě dozvídal o jeho proslulé osobní vlídnosti a cenil si jí, bude nyní navždy spojován s projevem agresivity.

Zidanovo postavení emblému šampióna ve světově nejrozšířenějším a nejpopulárnějším sportu skutečně beze zbytku nevysvětluje, proč jím byli lidé tak očarovaní. Jeho lidské vlastnosti přispěly ke vzniku všeobecného uznání stejně jako jeho talent a technický výkon na hřišti.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/Mo6KFDC/cs;