Pošvédštění Evropy

V dnešní Evropě se začínají prolínat antisemitismus, antisionismus a antiamerikanismus a nabírají na vášnivosti. Vyrůstají z jistého druhu slepoty, doprovázené podivnou směsicí odcizení, pocitu viny a strachu vůči Izraeli i Americe.

Miliony Evropanů odmítají vidět Izrael jako zemi bojující o přežití. Izrael si nemůže dovolit prohrát jedinou podstatnější válku, neboť to by znamenalo konec židovského demokratického státu. Zástupy Evropanů jsou však přesvědčeny, že s Izraelci je něco zásadního v nepořádku: nikdy nedělají kompromisy a při řešení politických problémů dávají přednost použití vojenských prostředků.

Něco podobného se projevuje i ve vztahu Evropanů k USA. Podívejte se na Evropu, říkají mnozí její obyvatelé, vymýtili jsme války, nebezpečné nacionalismy a diktatury. Vybudovali jsme mírumilovnou Evropskou unii. My nevedeme války, my vyjednáváme. Neutrácíme své prostředky za zbraně. Zbytek planety by se od nás měl poučit, jak společně žít a neterorizovat jeden druhého.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/5rN9uRW/cs;