Spojenectví podle vzoru Suzuki

TOKIO – Jméno „Suzuki“ je nejčastějším příjmením v Japonsku a také je to značka nejoblíbenějšího automobilu v Indii. V segmentu malých a středních vozů má Suzuki v Indii podíl na trhu 55,6%, přičemž v zemi s 1,15 miliardou obyvatel čítá střední vrstva Indů, která si automobily kupuje, 200-300 milionů osob.

Indové ke každodenní přepravě již dlouho používají rikši na kolech nebo rikši automobilové. Slovo „rikša“ má přitom původ v japonském výrazu džinrikiša, což doslova znamená „vozidlo na lidský pohon“. Skutečnost, že značka Suzuki se v Indii prakticky stala synonymem slova „automobil“, naznačuje, jak blízký může být vztah mezi oběma zeměmi.

Indie a Japonsko jsou skutečně přirozenými spojenci. Jejich strategické zájmy se téměř dokonale shodují a obě země sdílejí touhu stabilizovat a udržet rovnováhu moci v Asii. Není tedy překvapením, že Japonsko usiluje o rozvoj užších hospodářských a strategických vztahů s Indií.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/VwESz4h/cs;