0

Vytrvalý růst vlivu hinduistického fašismu

Ve třicátých letech se Hitler dostal k moci, když se svět soustředil na Mussoliniho habešské války a japonskou invazi do Číny. Přestože se dnes svět zaměřuje na válku v Iráku, neměl by spouštět oči z Indie, tvrdí spisovatelka Arundhati Roy, neboť na indickém subkontinentu vzrůstá vliv jisté formy hindského fašismu.

Je tomu rok, co mi jednou v noci zavolala přítelkyně. Plačky mi vyprávěla o své kamarádce, již napadl rozvášněný dav, rozpáral jí břicho a do něj jí nacpal hořící hadry. Která posvátná kniha hinduismu tohle hlásá?

Indický ministerský předseda A. B. Vádžpejí omlouval tento čin jako odplatu, již rozezlení hinduisté vyměřili muslimským ,,teroristům" za upálení 58 hinduistů ve vlaku do Gódhry. Který verš Koránu požadoval usmažení těchto cestujících zaživa?

Čím více indičtí hinduisté a muslimové zdůrazňují svou rozdílnost vzájemným vyvražďováním, tím méně odlišností je mezi nimi. Konají pobožnost u stejného oltáře, tito apoštolové jednostejného zabijáckého boha, ať je tímto bohem kdokoliv.