Potlačovaný vzestup Ségolène Royalové

Před dvěma měsíci se znalci pařížských politických kruhů jednomyslně shodovali: prezidentské volby jsou stále otevřené, ale Ségolène Royalová je jasnou favoritkou. Dnes se zdá být pravdou přesný opak. Souboj ještě neskončil, ale jako stálý favorit se nyní jeví Nicolas Sarkozy, a to nejen v průzkumech veřejného mínění, ale i u těch, kdo ho počátkem prosince označovali za téměř poraženého. Novou všeobecnou shodu lze popsat těmito slovy: Ségolène Royalová nemůže Nicolase Sarkozyho porazit, ale Sarkozy se může porazit sám.

Proč kandidátka Socialistické strany a první žena, která měla reálnou šanci na zvolení francouzskou prezidentkou, zaznamenala tak rychlý ústup ze slávy? A proč se Sarkozy projevil jako nezdolný kandidát, ačkoliv jeho osobnost často vzbuzuje negativní vášně?

Utrpí-li Ségolène Royalová porážku, nebude to proto, že je žena, nýbrž navzdory tomu. Francouzi jsou na ženu připraveni, jen možná ne na tuto ženu. Royalová je půvabná, energická, rozhodná a v mnoha ohledech překvapivá. V otázkách, jako jsou zákon a pořádek, úcta k autoritě a nacionalismus, se její postoje jeví jako velmi vzdálené od toho, co by člověk u socialistické kandidátky očekával.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/8Y1g9et/cs;