Znásilnění svobody v Barmě

Pohlavně založené sexuální násilí brání míru a rozvoji, zejména je-li zbraní používanou vojenskými diktaturami proti vlastnímu lidu. Barmu nyní zachvacuje právě takové státem podněcované násilí.

Systematické sexuální násilí vyšlo v Barmě najevo, když Akční sdružení šanských žen (SWAN) a Šanská lidskoprávní nadace (SHRF) zveřejnily zprávu nazvanou Koncese ke znásilňování (License to Rape), která dokumentuje 625 případů znásilnění spáchaných armádou ve východní Barmě mezi lety 1996 a 2001. Zpráva upozornila, že nikdo nebyl soudně stíhán.

Barma trpí důsledky desítek let občanské války. Hlavními obětmi strategie zaměřené na podkopání moci geril se stali civilisté, neboť vyústila v nucenou práci, nasazování lidí na odstraňování min a rozsáhlé přesídlování celých vesnic. V zemi je dnes odhadem 600 tisíc až jeden milion vnitřních uprchlíků.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/g7PifYy/cs;