Daleká a křivolaká cesta k oživení

SAO PAULO – Globální hospodářství už se od nejhlubšího dna roku 2009 mohutně odrazilo, ale růst je stále nevyrovnaný a nedávná data v klíčových vyspělých ekonomikách zklamala. Kam tedy globální hospodářství směřuje?

Ovšemže, neočekávalo se, že by zotavení probíhalo hladce: z historie víme, že uklidit po finanční krizi tohoto rozsahu trvá dlouho, zejména s ohledem na vysoká dluhová břemena, vlekoucí se nezaměstnanost a narušené bankovní soustavy. Rizika ohrožující ekonomické vyhlídky světa ale zesílila a je zapotřebí vystupňovat politické úsilí, aby globální hospodářství nevykolejilo.

Za těchto okolností právě Mezinárodní měnový fond vydal své aktualizované prognózy a hodnocení globální ekonomiky. Analýza se skládá ze tří dokumentů, které se doplňují: World Economic Outlook (Ekonomické vyhlídky světa), Global Financial Stability Report (Zpráva o globální finanční stabilitě) a Fiscal Monitor (Fiskální přehledy).

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/PJXoOMk/cs;