Imunitní soustava internetu

NEW YORK - Viry, phishing, spyware, spam, DoS útoky, botnety… Tyto termíny jste už zřejmě zachytili, a možná že jste dokonce utrpěli tím, co označují, ať už o tom víte či nikoli.

Ráda bych navrhla jednoduchou cestu k řešení (ne vyřešení) těchto bezpečnostních problémů, která nevyžaduje dohodu mezi všemi vládami (ani lidmi) ohledně toho, co skutečně zakládá zločin, natož nějaký celosvětový policejní orgán či nevymahatelné globální úmluvy. Podaří-li se nám zvýšit celkovou bezpečnost, vlády se budou moci zaměřit na opravdové zločince.

Lepším přístupem je pohlížet na počítačovou bezpečnost jako na otázku zdravotnictví a ekonomiky, kde se lidé mohou chránit sami, ale musí hradit výdaje, které způsobí ostatním. Je zapotřebí dát lidem možnost, aby se sami bránili, chránit nevinné lidi s dobrými úmysly před nákazou či újmou způsobenou ostatními a omezit negativní pobídky a možnosti zlomyslníků působit škody.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/8Ok0E45/cs;