Zelená inkvizice

KODAŇ – Jakmile přijde řeč na globální oteplování, není nouze o poplašné zprávy. Al Gore třeba proslul tvrzením, že zvýšení hladiny moří o děsivých šest metrů (20 stop) zaplaví významná města po celém světě.

Gorův vědecký poradce Jim Hansen z NASA svého chráněnce ještě trumfuje. Hansen prohlašuje, že hladiny moří se nakonec zvýší o 24 metrů (80 stop) a že k nárůstu o šest metrů dojde ještě během tohoto století. Není divu, že jeho kolega ekolog Bill McKibben tvrdí, že se „podílíme na bezohledné střelbě z jedoucího automobilu a potápíme velkou část zbytku planety i velkou část zbytku tvorstva.“

Vzhledem ke všem těmto varováním poslyšte poněkud nepohodlnou pravdu: za poslední dva roky se globální hladina moří nezvýšila. Ona se naopak mírně snížila . Satelity kroužící kolem planety měří od roku 1992 každých 10 dní globální hladinu moří s udivující přesností – 3-4 milimetry (0,2 palce). Už dva roky hladiny moří klesají. (Veškerá data jsou dostupná na sealevel.colorado.edu.)

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/W3M8UhN/cs;