Globální domov

Domy jsou nejlokálnější z investic, zakořeněné v určitém místě jako strom, a proto vzkvétají nebo chřadnou v reakci na lokální hospodářské poměry. Na televizních obrazovkách se nám mihotá celý svět, ale trh s naším bydlením, jenž je téměř výhradně tvořen místními amatéry, zůstává ukotvený přímo u nás na zápraží.

To by se však mohlo brzy změnit. Během měsíce Chicago Mercantile Exchange (CME), ve spolupráci s mou společností MacroMarkets a dále Fiserv a Standard & Poor’s, zavede termínové a opční smlouvy na ceny domů v deseti městech Spojených států. Smlouvy se budou opírat o indexy cen domů S&P/Case-Shiller, jež se vyvinuly z akademické práce, kterou jsme před téměř dvaceti lety průkopnicky provedli já a můj kolega Karl Case. Už mnoho let propagujeme termínové smlouvy na bydlení, ale žádná burza až dosud nechtěla těchto indexů k vytvoření termínového trhu využít.

Termínové trhy zaměřené na ceny obytných domů umožní investorům po celém světě nepřímo investovat do domů v USA, když prostřednictvím těchto trhů nakoupí podíly na nich. Investor v Paříži, Rio de Janeiru nebo Tokiu bude moci investovat do domů obývaných jejich majiteli v New Yorku, Los Angeles a Las Vegas.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/CNUa0IO/cs;