4896280446f86f380e1c3424_pa3672c.jpg

Vyhodím svými prsy tohle letadlo do povětří?

OXFORD – Když se zdálo, že americký „stát národní bezpečnosti“ už surreálnější ani být nemůže, agentura Spojených států pro bezpečnost přepravy (TSA) představila na významných letištích nákladnou Skyllu a Charybdu: buď kývnete na nebezpečné dávky radiace a detailní snímkování vašeho nahého těla, anebo nové rentgeny ozařující celé tělo (pohotově přezdívané „pornoskenery“) kvůli obavám ze zdravotních rizik kumulované radiace odmítnete.

Jenže když odmítnete, budete v současnosti podrobeni, tak jako já minulý týden, mimořádně sexualizovanému a invazivnímu „prohmatání“ personálem TSA. „Teď se dotknu vašich intimních partií,“ řekla mi velice nesvá pracovnice TSA, když jsem odlétala z newyorského Kennedyho letiště. A opravdu, zažila jsem invazivní osahávání pohlavních orgánů a ňader, které je teď pro americké cestující běžnou normou.

Muži hlásí prohmatávání varlat a penisů, pracovníci TSA mají pokyny rozepínat poklopce a civět za ně a YouTube se hemží videozáznamy vyděšených dětí, které jsou – abych to popsala výstižně – sexuálně zneužívány, byť to je to poslední, co by si většina zaměstnanců TSA přála dělat.

We hope you're enjoying Project Syndicate.

To continue reading, subscribe now.

Subscribe

or

Register for FREE to access two premium articles per month.

Register

https://prosyn.org/SJeYFX2cs