Evitin syndrom

V den, kdy si minulý měsíc Argentina připomněla padesáté výročí úmrtí Evy Perónové, svaté patronky nemajetných descamisados a práce pro každého, byla zveřejněna dosud nejhorší míra nezaměstnanosti, jakou země kdy zažila: 24 procent. Během posledních pěti let, kdy v zemi řádí recese a peso vytrvale devalvuje, se Argentina dostala do opravdového hospodářského pekla.

Jen špička domácností - jedna třetina populace - má možnost čerpat z měsíční vládní pomoci rovnající se 1,30 dolarům denně. Tato částka však ani zdaleka nedokáže pokrýt základní potřeby. Více než 19 milionů lidí, což je celých 53 procent populace, žije v chudobě. Střední třída se stále drží naděje, že jejich úspory se podaří zachránit, ovšem tyto peníze, které jsou zmrazeny v bankách po celé zemi, zřejmě nikdo nikdy neuvidí.

Za vlády prezidenta Carlose Menema, který zemi zbavil inflace a otevřel argentinskou ekonomiku světu, se Argentina stala miláčkem mezinárodních investorů a institucí. Po půlstoletí stagnace vypadal Menem opravdu dobře.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/EmgCJIo/cs;