EU, nebo vánoční prasátko

,,Musíme zajistit, aby prase - živočich, bez něhož si my jako rumunský národ nemůžeme dovolit žít - nebylo vyhlazeno!" Takto před několika týdny panicky křičel jistý socialistický poslanec v rumunském parlamentu. ,,Do jednoho roku bude vybito 4,5 milionů prasat, ale kuřata přesto vstoupí do Evropské unie dříve než my," hlaholil zase prezident rumunské Asociace chovatelů prasat.

V souvislosti s přípravou Rumunska na jednání o vstupu do EU narůstají po celé zemi obavy z blížící se vepřové genocidy. Je totiž faktem, že většina prasat se zde v Rumunsku chová a zabíjí způsobem, který nesplňuje normy EU, a nikdo není připraven investovat potřebné peníze do pozvednutí našich vepřínů na unijní úroveň. Dopustíme však, aby naše milované prasátko ohrozilo náš nejvyšší národní zájem?

Rumunsko má ukončit přístupová jednání s EU v roce 2004. Samozřejmě máme spousty problémů, které si unie přeje vidět vyřešené: rozbujelou korupci, slabou veřejnou správu, justiční systém, který je výsměchem nestrannosti, ekonomiku, již Evropská komise i přes určitý pokrok prozatím neoznačila za ,,fungující trh". Největší bolest hlavy však Bukurešti i Bruselu způsobuje zemědělství a především pak ,,rumunské prasátko".

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/LKYxSTL/cs;