Státní převrat Arnolda Schwarzeneggera

Nahrazení guvernéra, kterého si znovu zvolili teprve před rokem, Arnoldem Schwarzeneggerem, muselo být pro kalifornské voliče obrovským - byť trestuhodným - potěšením. Někteří opoziční činitelé v Německu by s bezmeznou radostí provedli totéž kancléři Gerhardu Schröderovi, avšak (zatím!) nenašli filmovou hvězdu, která by jej mohla nahradit.

S podobnou neoblíbeností se nedlouho po svém zvolení setkalo několik dalších evropských vlád. Mimo Evropu se tato situace týká i donedávna opěvovaného brazilského prezidenta Luise Inacia da Silvy zvaného ,,Lula", nemluvě o mexickém prezidentovi Vicentem Foxovi a jihokorejském prezidentovi Ro Mu-hjonovi - druhý jmenovaný dokonce vyzval k referendu, jež by mělo pomoci zastavit jeho klesající popularitu.

Jak se zdá, volební úspěch v dnešní době vyprchává rychle. Měly by tedy proceduru odvolávání přijmout všechny země, aby si zachovaly legitimitu vládnutí?

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/7gpLwuO/cs;