Digitální válka proti chudobě

NEW YORK – Digitální propast se začíná uzavírat. Tok digitálních informací – přes mobilní telefony, textové zprávy a internet – v současnosti proniká k prostým lidem po celém světě, včetně nejchudších zemí, a přináší s sebou revoluci v ekonomice, politice i společnosti.

Krajní chudoba je bezmála synonymem krajní odloučenosti, zejména na venkově. Mobilní telefony a bezdrátový internet však odloučenost překonávají, a proto se projeví jako nejúčinnější technika ekonomického rozvoje naší doby.

Digitální propast nemizí díky vzedmutí občanské zodpovědnosti, ale hlavně skrze tržní síly. Technologie mobilních telefonů je tak výkonná a náklady na jednotku přenesených dat tak nízké, že se ukazuje, že přístup k mobilnímu telefonování lze prodávat chudým. V současnosti je na světě víc než 3,3 miliardy uživatelů, zhruba jeden na dva obyvatele planety.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/cYb7DjO/cs;