Důsledky korejského extremismu

SOUL – Korejský poloostrov znovu zažívá jedno ze svých periodických vzedmutí extremismu, tentokrát v podobě sebevraždy bývalého jihokorejského prezidenta Ro Mu-hjona dne 22. května a druhého testu jaderného zařízení Severní Koreou. Ro Mu-hjonova sebevražda je tragédií pro jeho rodinu a národní ostudou, zatímco jaderný výbuch severokorejského vůdce Kim Čong-ila se podobá spíše vzplanutí hněvu, které však může mít strašlivé důsledky pro obě Koreje i pro celý svět.

Severokorejská bomba, jejíž velikost se odhaduje na čtyři kilotuny, se ani zdaleka nevyrovná patnácti- až jednadvacetikilotunovým atomovým bombám, které Spojené státy shodily před 64 lety na Japonsko. Tento chvástavý Kim Čong-ilův pokus připomíná Korejcům spíše žábu z  Ezopových bajek , která se nafukovala, aby byla velká jako vůl.

Přesto není severokorejská výbojnost navzdory celému světu naprostým šílenstvím. Jde spíše o vedlejší produkt akutních obav režimu z vlastního krachu.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/gFDhVt0/cs;