Carry trade pokračuje

LONDÝN – Banka pro mezinárodní platby nedávno uvedla, že na globálních devizových trzích se denně zobchodují čtyři biliony dolarů, přičemž v roce 2007 to ještě byly 3,3 biliony. Avšak zatímco velikost devizového trhu se vždycky vyšvihne na titulní stránky novin, záleží také na způsobu, jímž se s měnami obchoduje – a ten se během let mohutně vyvíjel.

Každá učebnice finančnictví pro začátečníky vám řekne, že investoři se starají o výnosy celého svého portfolia, ne jen jeho jednotlivých aktiv. Investoři si cení aktiv, která s výnosy trhu jako celku relativně málo korelují anebo s nimi v ještě lepším případě korelují negativně. Držení takových aktiv obvykle stabilizuje celkové výnosy.

Teoreticky to zní pěkně, ale kde se taková aktiva berou? Ceny některých akcií jsou za normálních okolností v relativně slabé souvztažnosti k trhu. Jenže ve chvílích vyšinutí trhu mají ceny akcií tendenci pohybovat se v mnohem těsnější jednotě. Takže tento vztah má sklon pokazit se v nejhorší možnou dobu: právě když by určitá pojistka byla nejužitečnější, aktivum, na něž jste spoléhali, se mění v riziko.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/PMuWeQ8/cs;