Přínosy přímých zahraničních investic z Číny

BERKELEY – Kongres Spojených států amerických projevil nedávno vzácnou názorovou shodu a schválil zákon, který podnítí větší objem přímých zahraničních investic (FDI) proudících do země. Demokraté i republikáni se shodují, že FDI neboli „insourcing“ je pro americká pracovní místa a konkurenceschopnost důležitý. Mají pravdu.

Přestože však navrhují nová opatření, jak si předcházet zahraniční investory, mnozí členové Kongresu za obě velké strany chovají hluboké obavy z čínských FDI, a to z národně-bezpečnostních i ekonomických důvodů. Tyto obavy jsou nepodložené a diskriminační politika omezování těchto investic neuvážená.

Americká vláda už má k dispozici dostatečné kontrolní mechanismy, aby mohla vyhodnocovat a blokovat FDI ze všech zemí včetně Číny, pokud ohrožují hospodářskou soutěž nebo národní bezpečnost. Investice, které těmito mechanismy projdou, v mnoha ohledech prospívají americké ekonomice a měly by být vítané.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/N9IZCsC/cs;