Paul Lachine

Naléhavý požadavek boje proti hladu

BRUSEL – Letos je na výběr z celé řady summitů, ale Světový summit o potravinové bezpečnosti by v tlačenici zapadnout neměl. Toto setkání, které se bude konat v Římě od 16. do 18. listopadu, dodává zoufale potřebnou energii třem vzájemně provázaným problematikám, jež v současné éře patří k nejnáročnějším: potravinové bezpečnosti, biodiverzitě a změně klimatu.

V bitvě proti světovému hladovění kolektivně selháváme. Víc než miliarda lidí dnes na světě nemá dostatek potravin, aby uspokojili své základní každodenní výživové potřeby, a v rozvojových zemích se situace ještě zhoršuje.

Jedná se v prvé řadě o mravní nehoráznost. Jak je možné, že v jedenadvacátém století, kdy jsme už člověka dostali na Měsíc a zpátky, stále nedokážeme nasytit všechny obyvatele planety? Tvůrci politik si navíc musí uvědomit, že potravinová nezajištěnost se váže k přetrvávajícím důsledkům hospodářské krize a k probíhající změně klimatu a že pro naše globální společenství nepředstavuje o nic menší hrozbu.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/qSdRAEX/cs;