Americké zrcadlo

Co přinese příští rok světovému hospodářství? Co čeká produkci v rozvojovém světě a co v průmyslovém jádru? Ostatně, odvažujeme se stále ještě udržovat toto rozlišení? Vždyť většina bohatých zemí vstoupila do postindustriálního věku a v rozvojových zemích dnes v ,,průmyslu" pracuje stejný podíl populace jako v bohatých zemích - nebo tomu tak brzy bude.

Ve Spojených státech byly zažehnány obavy, živé před devíti měsíci, že by americká ekonomika mohla podlehnout deflaci. Přetrvává ovšem pocit zmaření ohromné příležitosti.

Od chvíle, kdy George W. Bush nastoupil do úřadu, americký reálný HDP rostl v průměru o 2,3% ročně, což je tempo, které by v dobách, kdy byl prezidentem otec George W. Bushe nebo Ronald Reagan, bylo přijato jako běžné a uspokojivé, avšak dnes, po Clintonově konjunktuře, se jeví nepatřičně a mdle. Je vskutku zřejmé, že americké hospodářství mohlo růst mnohem rychleji.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/CWCgW1n/cs;