teen pregnancy Philippines Jonas Gratzer/LightRocket via Getty Images

Jak zařídit, aby děti neměly děti

GEORGETOWN, GUYANA – Moje země je plná těhotných teenagerek. Populační fond Organizace spojených národů v roce 2013 odhadl, že Guyana má druhý nejvyšší podíl těhotenství adolescentek v Jižní Americe a Karibiku – dítě se narodí sedmadevadesáti z tisíce dívek ve věku 15 až 19 let. O pět let později se situace příliš nezměnila.

Dnes je přibližně 42% mladých Guyanců pohlavně aktivních, 29% jich při sexu nepoužívá kondom, pouhých 15% tvrdí, že zná metody kontroly početí, a 56% pohlavně aktivních mladých lidí se někdy nakazilo pohlavní nemocí. Kromě toho mělo 12% Guyanek pohlavní styk před 15. narozeninami a 62% jich uvádí, že potřebují antikoncepci, ale nemají ji.

Když se adolescenti nedostanou ke kondomům a dalším formám kontroly početí, podíl neplánovaných těhotenství se zvyšuje, zdravotnické výsledky trpí a mladí lidé nemohou naplnit svůj potenciál. Aby se státy těmto trendům vyhnuly a aby je tam, kde existují, dokázaly zvrátit, musí posílit své zdravotnické systémy a zajistit, aby měl každý teenager přístup ke službám sexuálního a reprodukčního zdraví.

To continue reading, register now.

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

or

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

https://prosyn.org/GeyXfVecs