Udržitelnost rovná se prosperita

Trinidad – Udržitelnost se stala základem téměř veškerého nynějšího ekonomického myšlení. Je nepostradatelná nejen pro ekonomické oživení dnes, ale i pro zajištění míru a bezpečí zítra.

Zapracovat udržitelnost do veškerého našeho uvažování je nezbytné, protože jako globální společnost žijeme nad propastí. Poslední dva roky přinesly sérii krizí: energetickou, potravinovou, klimatickou a celosvětovou recesi. Obávám se, že za rohem mohou být ještě horší. Ostatně pokud se nebude dnešní globální hospodářská krize vhodně řešit, mohla by se vyvinout ve všestrannou politickou krizi, charakterizovanou sociálním neklidem, oslabenými vládami a rozhněvanou veřejností, která ztratila důvěru ve své vůdce a svou budoucnost.

Vstupujeme navíc do nového věku uskrovňování se. Narážíme na přibývající problémy s prořídlými zdroji. Státní rozpočty se scvrkávají. Programy pomoci se přiškrcují. Dobrovolné příspěvky vysychají.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/MXUIl84/cs;